Jak nawilżać skórę ? 2
Jak nawilżać skórę ?

Wszyscy wiemy, że skórę powinno się nawilżać, ale dlaczego,  jak często i czym to robić pozostaje bardziej skomplikowaną kwestią. W tym wpisie rozjaśnie wam dlaczego nawilażanie, naszej skóry jest tak ważne. Kluczową sprawą w dobraniu odpowiednich środków do nawilżania twarzy jest odpowiednie rozpoznanie swojego typu cery. Skóra sucha będzie wymagała zdecydowanie bardziej intensywnego nawilżenia, niż skóra tłusta. Jeżeli nie jesteś pewna jaki masz typ skóry kliknij TUTAJ i zobacz nasz artykuł o typach skóry.

Po co?
Po pierwsze musimy zdefiniować sobie czym jest nawilżanie skóry i po co to robimy. Nawilżanie skóry zapobiega traceniu przez nią wody, a kremy nawilżające mają za zadanie utworzyć filtr, który nie pozwala wodzie uciekać z naszego organizmu i chronić Twoją skórę przed odwodnieniem.. Kremy nawilżające pozostawiają także naszą skórę gładką i miękką. W kontekście kremów dużo lepszym stwierdzeniem byłoby natłuszczenie i nawadnianie naszej cery. Z tego powodu używanie kremu nawilżającego, powinno być ostatnim krokiem codziennej pielęgnacji skóry. Esencja, mgiełka czy serum mają za zadanie odpowiednio nawodnić naszą skórę, natomiast krem nawilżający ma za zadanie zatrzymać wodę w skórze i chronić przed przeznaskórkową utratą wody w skrócie TEWL. W rzeczywistości, wiele rzeczy takich jak zimna pogoda, gorąca woda, nieodpowiednie kosmetyki i starzenie się - może zakłócić integralność skóry. Zanim się o tym dowiesz, skóra nie może już działać jako bariera dla utraty wody i staje się sucha.

 

Czy tłusta skóra wymaga nawilżania?
Tak, to najkrótsza możliwa odpowiedź. Skóra nawilżona to skóra zdrowa. Skóra odwodniona może prowadzić do stanów zapalnych czy  przedwczesnego starzenia się skóry. Kiedy skóra staje się sucha, ciało reaguje wytwarzaniem większej ilości oleju - a ten dodatkowy olej może zatykać pory, prowadząc do powstawania większej ilości niedoskonałości na takiej skórze. Wiele osób myli pojęcie natłuszczenia skóry stworzenia na niej naturalnej bariery zapobiegającej utracie wody z nawodnieniem. Kiedy nasza skóra tworzy taką tłustą barierę ochroną nad suchą cerą nie znaczy to, że skóra jest odpowiednio nawodniona. Produkty nawilżające nie tylko tworzą taką barierę, ale również nawadniają skórę. Dlatego właśnie bardzo często pierwszym składnikiem wymienionym na liście składników nawilżających jest woda.

 

Jak?
Główną zasadą tak jak przy nakładaniu wszystkich kosmetyków jest bycie delikatnym, nie nakładanie nadmiaru kremów na twarz. Krem musi się dokładnie wchłonąć w skórę aby być w 100% skutecznym. Pomocnym tutaj może być bardzo delikatne wklepanie kremu w skórę.

 

Jak często?
Przede wszystkim chcemy nawilżać naszą skórę po każdym jej oczyszczaniu więc zasady są tutaj takie same. Jeżeli w jakimś momencie dnia czyścimy naszą skórę, następnie nakładamy na nią krem nawilżający. Dodatkowo jeśli oczyszczamy skórę raz dziennie krem nawilżający powinniśmy nakładać także na noc, ponieważ także wtedy dochodzi do przeznaskórkowej utraty wody, więc aby nie dopuścić do odwodnienia naszej skóry w nocy powinniśmy ją nawilżyć. Kremy na dzień mają zazwyczaj bardziej zwartą strukturę mającą na celu ochronę naszej skóry podczas gdy kremy na noc mają więcej składników nawilżających.

 

Czym?
Głównym produktem stosowanym do nawilżania są kremy w swoich różnych formach. To jaki krem powinnaś wybrać zależy od Twojego typu skóry. Do skóry tłustej wybierzemy lżejszy krem, który szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze uczucia śliskości. W skład takiego produktu wchodzić powinny kwas hialuronowy, skwalan czy aloes, które nie zatykają naszych porów.  A samo opakowanie takiego kremu ze względu, jego konsystencje przyjmie postać dozownika.

 

Lekki krem na dzień GoCranberry


Dla osób z cerą suchą odpowiednie będą bardziej bogate w oleje kremy, które nie tylko nawilżają, ale także odpowiednio zabezpieczą i odżywiają Twoją cerę. Bogate kremy odpowiednio nawodnią skórę utrzymają i także zatrzymują w niej odpowiednie ilości wody.

 

Krem Si Si Bee


Osoby z cerą mieszaną mogą być zmuszone do stosowania dwóch oddzielnych preparatów na 2 części twarzy. Bardziej bogatego na części suche i lżejszego na tłuste obszary swojej twarzy.

źródło: https://dermnetnz.org/topics/emollients-and-moisturisers/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15986082/

Komentarze do wpisu (2)

19 września 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Amoxicillin Amoxicillin iui.imdm.krokusowe.com.dmi.bc http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

19 września 2020

http://mewkid.net/when-is-xuxlya/ - Buy Amoxicillin Buy Amoxicillin glt.oixt.krokusowe.com.age.zl http://mewkid.net/when-is-xuxlya/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium